Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vanzare cumparare, consimtamantul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vanzare cumparare, consimtamantul intretinutului

daca am un contract de intretinere si un parinte mai traieste avand 90 de ani pot sa fac eu la randul meu un contract de vanzare cumparare fara sa mai fie nevoie de consimtamantul persoanei batrane
E foarte important ce scrie in contractul acela de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere ( banuiesc ca despre acest tip de contract e vorba). Redati in integralitate contractul sau consultati-va cu notarul care a perfectat actul ( sau un avocat, alt notar, etc.)