avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nulitate Absoluta Act de Vanzare Cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nulitate Absoluta Act de Vanzare Cumparare

Buna ziua,

Va rog frumos daca se poate sa imi spuneti daca pot face o actiune de nulitate absoluta a unui contract de vanzare cumparare imobil in conditiile in care obiectul "imobilul" este descris din punct de vedere al vecinatatilor diferit de cum e descris in contractul autorilor acestui contract.
Aceasta descriere diferita, imi face atingere la dreptul meu de proprietate.

Cu stima,
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:57, 2 Iunie 2014
Nu as crede ca ati avea succes de cauza dar incercati sa mergeti sa consultati un avocat pentru a discuta in amanunt.

Daca rezulta ca va invecinati cu Tantareanu, cu Basesu si cu Iliescu...ar putea conta cumva...
V-am dat un exemplu pur teoretic...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intervenient in interes propriu raul89 raul89 Buna ziua Am depus o cerere de interventie in interes propriu, intr-un proces aflat la fond (Judecatorie), in care respect obiectul cererii ... (vezi toată discuția)
Contract de munca si contract de agent/mandat cu aceeeasi entitate juridica? gamalie gamalie Cazul unui broker de asigurare Este posibil ca aceeasi persoana sa fie si angajat si agent-PFA la acelasi broker? Daca da, in ce conditii? (vezi toată discuția)
Terenuri suprapuse danpope10 danpope10 Am o suprafata de teren reconstituita pe legea nr.18/1991 si intrucat topograful spune ca sunt niste suprapuneri pentru suprafetele de teren din acte a ... (vezi toată discuția)