Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nulitate Absoluta Act de Vanzare Cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nulitate Absoluta Act de Vanzare Cumparare

Buna ziua,

Va rog frumos daca se poate sa imi spuneti daca pot face o actiune de nulitate absoluta a unui contract de vanzare cumparare imobil in conditiile in care obiectul "imobilul" este descris din punct de vedere al vecinatatilor diferit de cum e descris in contractul autorilor acestui contract.
Aceasta descriere diferita, imi face atingere la dreptul meu de proprietate.

Cu stima,
Nu as crede ca ati avea succes de cauza dar incercati sa mergeti sa consultati un avocat pentru a discuta in amanunt.

Daca rezulta ca va invecinati cu Tantareanu, cu Basesu si cu Iliescu...ar putea conta cumva...
V-am dat un exemplu pur teoretic...