Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... S-a transferat dosarul cu sediul social PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

S-a transferat dosarul cu sediul social PFA

Buna ziua ! Timp de 9 luni dosarul cu sediul social a fost in arondare si azi in sfarsit cei din sect.4 l-au transferat catre Ilfov , din cate am inteles acum ar trebui sa depun declaratia 070 ( vector fiscal ), asta daca sunt salariati....?
Nu prea inteleg cand trebuie depusa declaratia asta, ptr ca atunci cand am fost sa depun decl 070 asta acum 9 luni cand s-au facut angajari la pfa, mi-au spus ca nu trebuie , sa fac vector fiscal 010, 050 si km atat. Va rog sa ma lamuriti si pe mine in acest sens, sunt debutant in conta si nu prea ma descurc la capitolul declaratii.
va multumesc!
trebuia 070.
070 se depune cand exista modificari la pfa ( angajeaza, tva, accize, etc...)