Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Pret cadastru intabulare casa cu teren 1000mp in afara ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Pret cadastru intabulare casa cu teren 1000mp in afara Bucurestiului

Buna ziua,
as dori si eu o informatie daca se poate ....cat costa actele pt un teren de cca1000mp cu casa batraneasca(care nu are succesiune ,pe care tot eu trebuie sa o fac) si unde se face?trebuie sa apelez la o firma specializata sau merg la primaria de care apartine?si cat ma costa toate actele pe etape,adica :1.succesiunea,2.cadastrul, si intabularea si 3. actele de vanzare-cumparare.Va multumesc mult .
Cautati pe internet o firma de cadastru din zona si aflati tarifele, puteti sa obtineti/negociati si o oferta.
La fel in privinta cumpararii, contactati un notar, care va poate sfatui punctual conform situatiei particulare.Teoretic puteti cumpara de la toti mostenitorii fara a mai face iesirea din indiviziune.Si taxa pentru succesiune o puteti afla de la notar, pe baza documentelor - nu pe vorbe.
Da,aveti dreptate,mai intai voi contacta un notar.Va multumesc mult pt raspunsul prompt.Sanatate.