Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua,

In cazul in care parintii sunt decedati, exista 4 frati si un teren cu suprafate de 1ha, se poate impartii in patru parti egale acest teren, daca succesiunea a fost facuta deja ? Terenul nu are cadastrul si intabularea facuta , dar daca vrem sa impartim terenul care sunt etapele necesare ce trebuiesc urmate.

Multumesc
Daca ati facut succesiunea atunci trebuie facut cadastrul si iesire din indiviziune.
Contactati o firma de cadastru si un notar (eventual acelasi notar unde ati facut succesiunea).