Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimb teren agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimb teren agricol

Buna ziua. In conditiile noilor reglementari, pot schimba un teren agricol extravilan, cu o casa? Am aceleai obligatii, de respectare a dreptului la preemtiune? E situatie speciala? Va multumesc.
dreptul de preemptiune nu se aplica contractelor de schimb imobiliar. doar instrainarilor prin vanzare.
Multumesc. Bafta tuturor!