Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vanzare cumparare

poate primaria sa ceara in instanta modificarea actului de vanzare cumparare pe motiv ca suprafata din teren e mai mare cu4% decat cea din titlu de proprietate? Terenul este intabulat si corespunde cu suprafata din contract.
va multumesc!
primăria a fost parte în contract?
singura legatura e ca ma invecinez cu 3 drumuri comunale...