Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Moartea prof. dr. Ion Deleanu
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Moartea prof. dr. Ion Deleanu

Doar astazi am aflat ca in urma cu doua zile si-a incetat viata si stralucita cariera de profesor de drept dr. Ion Deleanu. Nu prea stiu ce sa scriu intr-o astfel de trista imprejurare decat ca eu cred ca intreaga opera stiintifica a profesorului Ion Deleanu este un exemplu de cum trebuie scris dreptul si despre drept.
Mare pierdere pentru Romania. Uriasa pierdere pentru dreptul romanesc petrecuta intr-o vreme in care nu-i nimeni sa umple golul.
Fie-i vesnica amintirea!
Dumnezeu sa-l odihneasca!!
O Mare Pierdere pentru "marea harababură" din dreptul românesc !
Dumnezeu să-l odihnească !