Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Evacuare chiriasi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Evacuare chiriasi

Buna ziua ,
Cum pot evacua chiriasii din apartament cat mai repede, recuperandu-mi si banii datorati. Mentionez ca au restanta la chirie ,intretinere si utilitati si au contract de inchiriere expirat din 20.03.2014.Am proces de evacuare castigat de cateva zile, dar mi s-au respins cheltuielile de judecata si am facut apel.
In materie de evacuare, hotararea primei instante este executorie si o puteti pune in executare chiar daca s-a declarat apel. Legalizati hotararea si puneti-o in executare (la un executor judecatoresc desigur).
Asteptati finalizarea procesului dupa care puneti in executare hotararea instantei
..si daca le-as intrerupe utilitatile ,ei poate sa ma atace in vreun fel ?
Daca puteti, din punct de vdere tehnic, intrerupetil-le utilitatile. E treaba lor daca pot sau nu pot sa va "atace"!
Dar de ce sa umblati cu jumatati de masura si sa nu-i dati afara din casa mai ales ca aveti o hotarare judecatoreasca in acest sens!?
Dati-i afara din casa cu sau fara executor.