Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... prima nastere - salariu mediu pe unitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

prima nastere - salariu mediu pe unitate

La primii 2 copii am beneficiat de aceasta prima. Acum, la al 3-lea, mi s-a spus ca nu se mai poate acorda pt ca sunt CIC (avand deci CM suspendat) pt concediu cu al 2-lea copil, timp in care s-a nascut al 3-lea. Asa este? Sau este un act de rea vointa?
Multumesc anticipat.
1. Va adresati ITM din judetul unde este inregistrat angajatorul.

2. Daca punctul de lucru este inregistrat separat la ITM din judetul in care activeaza atunci va adresati ITM din acest judet.
Va puteti adresa direct ITM-ului unde exista punctul de lucru.