Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... TAXA JUDICIARA DE TIMBRU
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

TAXA JUDICIARA DE TIMBRU

Buna ziua din nou . intr-un proces de succesiune unde nu exista pierzator sau castigator pt ca ambele parti sant mostenitoare cu cota de 1/2 , iar procesul s-a finalizat cu hotarare de expedient cine plateste taxele judiciare de timbru de care au beneficiat ambele parti sub forma de scutire ? care este legea care vorbeste despre acest lucru ? multumesc anticipat .
Daca ati fost scutiti nu aveti ce sa platiti.
ba da doamna avocat ne obliga sa platim tot ce am fost scutita , si pt 4000 ron si 250mp de teren intravilan am de dat bugetului de stat 2900 ron (nu-i ocaua cat daraua ) bani de care am fost scutita cand am cerut APJ si nici macar nu s-a tinut cont ca in final nu am cerut mare lucru . parata a facut si ea cerere de indreptare eroare materiala dar i s-a respins . toti avocatii din acest sait au spus ca nu voi plati ce am fost scutita , si totusi am de dat banii inapoi . la recurs ce pot sa invoc pt a nu plati , sau macar sa platesc conform bunurilor in care am intrat in posesie (mai sus mentionate )? astept sfatul dv. multumesc mult .