avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2008 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Legea care le permite cetatenilor sa fie stersi din ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Legea care le permite cetatenilor sa fie stersi din anumite baze de date ale autoritatilor?

Am inteles ca s-ar fi promulgat ceva lege care le permite cetatenilor sa fie stersi din anumite baze date ale autoritatilor cu care au avut de-a face: gen daca ai cerut o informatie publica, sau daca ai fost prin spitale, le poti cere sa stearga orice urma a comunicarii tale cu ei. Adevarat? cine imi poate zice de ea?
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 07:04, 9 Iunie 2014
Legea nr. 544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public
(publicata in Monitorul Oficial nr. 663/23 octombrie 2001)

HG pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii
nr.544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

legea nr. 544 din 2001 privind liberul acces la informatiile de interes public bogdananghel2011 bogdananghel2011 Buna ziua, as dori sa stiu daca mai este in vigoare Legea nr. 544 din 2001 privind liberul acces la informatiile de interes public (publicata in Monitorul ... (vezi toată discuția)
Solicitare pug sau puz la primarie - informatie de interes public? dia_8 dia_8 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca PUG-ul (planul urbanistic general) unei localitati sau PUZ-ul unei zone din aceasta poate fi solicitat la biroul de ... (vezi toată discuția)
Despre cheltuieli laura2008_angel laura2008_angel Va rog spuneti-mi care sunt documentele contabile si situatiile financiare sau orice acte contabile ale unei institutii publice in care gasesc informati despre ... (vezi toată discuția)