Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Legea care le permite cetatenilor sa fie stersi din ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Legea care le permite cetatenilor sa fie stersi din anumite baze de date ale autoritatilor?

Am inteles ca s-ar fi promulgat ceva lege care le permite cetatenilor sa fie stersi din anumite baze date ale autoritatilor cu care au avut de-a face: gen daca ai cerut o informatie publica, sau daca ai fost prin spitale, le poti cere sa stearga orice urma a comunicarii tale cu ei. Adevarat? cine imi poate zice de ea?
Legea nr. 544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public
(publicata in Monitorul Oficial nr. 663/23 octombrie 2001)

HG pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii
nr.544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public