Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act donare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act donare

buna ziua...am o proprietate in care am construit o casa , in aceeasi incinta este situata si casa batraneasca...intrebarea mea e daca pot trece acea locuinta pe numele fratelui sau parintilor mei printr-un act de donare ...daca da atunci ce ar trebui sa fac si cat m-ar costa???daca nu atunci cum as putea face asta mai avantajos din punct de vedere financiar......
mergeti la un notar. acolo gasiti rezolvarea prin actul de donatie