Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Societate Comerciala ,,ACTIVA,, Cu sediul social ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Societate Comerciala ,,ACTIVA,, Cu sediul social expirat conform O.N.Registrul ComertuluiC

Astazi am fost la Registrul Comertului Bucuresti pentru informatii privind o firma care are datorii catre mine. Am primit informatiile si am constatat ca firma apare cu sediul la o anumita adresa dar...Sediul este expirat.... Am fost la accea adresa si am constata ca in acel apartament unde isi avea sediul firma respectiva.,atualmente locuiesc niste tineri care habar nu aveau de firma cautata de mine.Arat ca mai au si puncte de lucru in aceiasi situatie. Arat ca mai au punte de lucru pe care eu le stiu dar nu sunt inrehistrate la Registrul Comertului. Eu doresc a le face,, Notificare-Hotarare Judecatoreasca -Sentinta Civila definitiva,, privind recuperare drepturi salariale... Nu stiu unde sa o trimit ! Nu stiu ce sa fac ? Sa trimit prin posta catre sediul Social ce apare la Registrul Comertului ? Catre Punctele de lucru ? Ce se poate intampla daca aceasta firma are sediul social expirat ?
Multumesc anticipat
Luati un extras de informare de la RC si trimiteti scrisoarea pe adresa de domiciliu a Administratorului.
Daca sediul social este expirat, puteti cere dizolvarea societatii
Am fost la Registrul comertului Bucuresti am luat toate datele necesare. Am constatat ca sediul social este expirat de 1 an si 3 luni. Am fost la adresa unde se scrie ca are sediul social. La accea adresa locuiesc cu chirie niste tineri care Habar nu aveau ca acolo este sediul social al unei firme. Eu am o hotarare judecatoreasca definitiva data de Tribunalul Bucuresti,prin care am de recuperat suma de 12400 lei= 124 mil.vechi. Pe mine ma intereseaza sa-mi recuperez bani.. si nu stiu cum ???? Daca cer lichidarea societatii ??? mai pot recupera ceva ?
Cu stima,
A.B.