Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj in cazul concedierii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj in cazul concedierii

Buna ziua,
In cazul in care un angajat este concediat din motive ce nu tin de persoana sa si dupa terminarea perioadei de preaviz se angajeaza a doua zi, spre exemplu, poate beneficia de ajutor de somaj?
1. Daca se angajeaza si are salariu nu mai poate solicita indemnizatie de somaj.

2. Poate ati vrut sa intrebati altceva, reformulati intrebarea.