Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eliberare Autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eliberare Autorizatie de constructie

Buna ziua,

Am depus actele la Primaria Sectorului 5 pentru elibereare autorizatiei de constructie, dosarul are toate actele in regula si taxele platite. Dosarul este depus in data de 25.04.2014, iar conf. legi termenul de eliberare este de 30 de zile.
Intrebarea mea este cum sa procedez pentru o obtine actul. Caror instituti ale statului ma pot adresa? OPC, ISC etc? Ca o vreau anul asta nu peste 5-6 ani

Va multumesc,
daca nu ati primit raspuns pana acum, adresati-va tot in scris la primarie cu o sesizare. Daca nu se solutioneaza aveti varianta unei chemari in judecata la instanta de contencios administrav (Lege nr. 554/2004)