avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Garantii laptop
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Garantii laptop

Buna seara!!! Acum un an jumatate, am cumparat un laptop Asus de la Domo. Toate bune si frumoase... dupa 2 luni mi s-a stricat si a fost dus la service pentru a fi reparat. Dupa o saptamana m-au chemat sa il ridic de la sediu. Mi-au spus ca problema era de HDD si I l-au schimbat. Dupa 3 luni s-a stricat din nou... aceeasi poveste... si tot aceeasi defectiune. Dupa cateva luni iar s-a stricat si tot aceeasi defectiune. si tot asa...... X-( A fost stricat de 4 ori X-( si aceeasi defectiune. Eu stiam ca: ''Daca un produs este reparat de 3 ori si a avut aceeasi defectiune de 3 ori firma respectiva trebuie sa inapoieze banii sau sa-l inlocuiasca cu alt produs''!!!
Si de aceea vreau sa va intreb, daca este asa cum cred eu.... Multumesc!!!
Ultima modificare: Miercuri, 11 Iunie 2014
sorin08, utilizator
Cel mai recent răspuns: sorin08 , utilizator 20:23, 11 Iunie 2014
Pentru informații și sfaturi puteți contacta:

Asociația Națională pentru Protecția Consumatorilor și Promovarea Programelor și Strategiilor din România
Telefon: 021.319.32.66
Web: www.protectia-consumatorilor.ro
E-mail: office@protectia-consumatorilor.ro

Asociația pentru Protecția Consumatorilor din România
Telefon: 021.311.02.43
Web: www.apc-romania.ro
E-mail: office@apc-romania.ro

Centrul European al Consumatorilor din România
Telefon: 021.315.71.49
Web: www.eccromania.ro
E-mail: office@eccromania.ro

Autoritatea guvernamentală: Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor
Telefon: 021.9551
Web: www.anpc.gov.ro
E-mail: office@anpc.ro





Multumesc!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Laptop luat foc....in garantie..ce este de facut? bflorinrom bflorinrom Buna ziua.Va rog sa ma ajutati cu un sfat la urmatoarea situatie : Pe data de 6 august 2008 laptopul pe care il folosesc acasa a luat foc cand am lipsit 3-4 ... (vezi toată discuția)
Model de reclamație către comisariatul pentru protecția consumatorului Ares-3 Ares-3 Reclamatiile si sesizarile adresate Comisariatelor pentru Protectia Consumatorilor / Autoritatii Nationale pentru Protectia Consumatorilor pot fi depuse doar ... (vezi toată discuția)
Garantie produse asus apateanu apateanu Am achizitionat 7 laptopuri ASUS de la un magazin online al unui furnizor din Germania. Laptopurile sunt acoperite de garantie si pe teritoriul ... (vezi toată discuția)