Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pot parasi tara daca buletinul imi expira intr-o luna ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pot parasi tara daca buletinul imi expira intr-o luna ?

Peste o luna fac 18 ani si imi expira buletinul..Insa, peste o saptamana am bilet de avion catre Italia.Unii zic ca nu poti parasi tara daca iti expira buletinul, dar eu ma intorc in tara pana la data expirarii..E posibil sa intampin probleme la trecerea frontierei ?
interesati-va la evidenta populatiei. de principiu nu trebuie sa aveti probleme fiindca e valabil
Puteti parasi tara. La fel de bine puteati solicita schimbarea buletinului pana acum si nu v-ati mai fii confruntat cu atatea dileme. Raspunsul este ca puteti parasi tara fara probleme, actul dvs. de identitate fiind inca valabil. Nu uitati ca trebuie sa fiti insotit de o persoana majora, dvs. fiind inca minor.
Justitiarul711, utilizator