Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Facturare sau vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Facturare sau vanzare-cumparare

Am infiintat un SRL si doresc sa cumpar un chiosc stradal construit pe terenul primariei de la o Intreprindere individuala..Este suficient ca II sa imi factureze chioscul sau este nevoie de act de vanzare-cumparare?

daniella73, utilizator
Daca aveti o oferta de vanzare si o factura, este suficient.
Daca doriti sa prevedeti si alte conditii suplimentare (de calitate, garantie, de amplasare, etc) faceti si un contract de vanzare-cumparare
legalmgm, utilizator
Multumesc mult pentru raspuns!