Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum dizolv un SRL?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum dizolv un SRL?

Buna ziua,
Ma intereseaza pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a dizolva de comun acord cu celalalt administrator-actionar o firma ce nu a functionat niciodata.
Unde merg, cu ce documente, cat ma costa si cat dureaza aceste proceduri.
Multumesc anticipat
Mergeti la Registrul Comertului din judetul dvs, costurile, dupa cunostintele mele se ridica undeva la 8 milioane, insa nu este sigur. Ca documente, va trebui in primul rand o hotarare a asociatilor in acest sens.