Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Valabilitate procura din Liban.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Valabilitate procura din Liban.

Buna ziua,

Stie cineva care este termenul de valabilitate al unei procuri date in Liban? Procura respectiva va fi folosita la o tranzactie imobiliara. Am incercat sa iau legatura cu notarul din Beirut insa nu s-a putut.

Va multumesc anticipat pentru ajutor!
3 ani
Vedeti dispozitiile ART. 2015 NCC:
Daca partile nu au prevazut un termen, contractul de mandat inceteaza in 3a ani de la incheierea lui.
Buna ziua,

Va multumesc foarte mult pentru raspuns. Din pacate procura a fost data in 2000 deci se aplica VCC. Problema este ca nu pot lua legatura cu notarul de acolo pentru a-i trimite o notificare referitoare la revocarea sau nu a procurii.

O zi frumoasa!
Alexandru