avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 378 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Legea 85/1992. Plata pretului in rate.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Legea 85/1992. Plata pretului in rate.

Atunci cand legea speciala prevede incheierea unui contract de vanzare-cumparare in anumite conditii restrictive, printre care si posibilitatea ca plata pretului sa se faca integral ori cu plata in rate, posibilitatea alegerii felului platii si eventual a numarului de rate, este atributul cumparatorului sau al vanzatorului - mai exact in cazul prevazut de art.7 din Legea 85/1992?
Cel mai recent răspuns: nicusorilinca , utilizator 16:28, 13 Iunie 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In anul 1992, mama mea, chiriasa fiind, a cumparat de la icral ... Nicole2021 Nicole2021 In anul 1992, mama mea, chiriasa fiind, a cumparat de la ICRAL apartamentul in care locuiam toata familia. Am aflat ca dupa 1 luna, mama a vandut apartamentul ... (vezi toată discuția)
Ordin 3055/2009 apopei elena apopei elena La art.187(2) din ordinul 3055/2009 se prevede: in cadrul conturilor de furnizori si clienti, se grupeaza distinct datoriile si creantele rezultate din ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren in rate razvan0786 razvan0786 as dori sa vand un teren cu plata in rate egale pe o perioada de 5 ani.ce parere aveti si ce clauze ar trebuii puse intr un eventual contract? (vezi toată discuția)