Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Legea 85/1992. Plata pretului in rate.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Legea 85/1992. Plata pretului in rate.

Atunci cand legea speciala prevede incheierea unui contract de vanzare-cumparare in anumite conditii restrictive, printre care si posibilitatea ca plata pretului sa se faca integral ori cu plata in rate, posibilitatea alegerii felului platii si eventual a numarului de rate, este atributul cumparatorului sau al vanzatorului - mai exact in cazul prevazut de art.7 din Legea 85/1992?
~ Conținut șters la cerere ~