Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal pentru detinere de droguri
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal pentru detinere de droguri

Buna ziua! sunt implicat intr un dosar penal,mi-a fost gasita o cantitate de 0.5 g de cannabis si cred ca in final voi fi gasit vinovat de detinere si consum de cannabis! puteti sa mi spuneti va rog frumos care ar fii cea mai mica pedeapsa care as putea sa o primesc dupa noul cod penal???Multumesc.Dan Iulian
daca sunteti la prima abatere si cantiatea era pentru consum personal ( trebuie sa declarati asta ) veti scapa cu avertisment si o perioada de probatiune. nu sunt avocat . este strict o parere personala.