Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Spatiu comun Popesti-Leordeni
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Spatiu comun Popesti-Leordeni

Am cumparat de la persoana fizica, o garsoniera. In contract avem spatiul comun in cota indiviza, mai exact 2 parcele de teren. Stau la parter. Vecinii vor sa ingradeasca parcelele, ceea ce imi afecteaza zidul dinspre parcela. Eu nu sunt de acord cu ceea ce doresc altii. Nu exista asociatie de proprietari. Fie care face ce vrea. Unde pot fi reclamati pentru constructii neautorizate ? Cum se poate delimita un teren in cota indiviza pentru ca doresc sa imi pastrez putin teren care este in dreptul meu.
Sesizati oficial serviciul de urbanism din primarie
Cota indiviza este o valoare calculata functie de suprafata proprietatii dv,dar este o suprafata neidentificabila,nimeni nu va poate preciza efectiv suprafata precizata in documentul dv de achizitie imobil ,astfel incat nici proprietarul nu poate ridica pretentia ingradirii si utilizarii exclusive a respectivei suprafete
elga50, moderator