Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cand ma pot considera divortata?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cand ma pot considera divortata?

Va rog sa-mi spuneti cand ma pot considera divortata? Divortul s-a pronuntat pe 24 ian.2005 iar apelul facut de sot la tribunal s-a incheiat pe 13 iun.2005 prin neprezentarea partilor. Am primit prin posta o hartie de la tribunal prin care mi se comunica suspendarea actiunii si trimiterea dosarului la arhiva, cu drept de recurs in baza art.244 indice 1 din Codul de Procedura Civila. Ce trebuie sa intreprind eu acum pentru a ma putea considera divortata?
depune cerere de redeschidere a procesului prin repunerea pe rol a cauzei. prezinta-te. Esti divortata cand hotararea ramane irevocabila.