avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cand ma pot considera divortata?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cand ma pot considera divortata?

Va rog sa-mi spuneti cand ma pot considera divortata? Divortul s-a pronuntat pe 24 ian.2005 iar apelul facut de sot la tribunal s-a incheiat pe 13 iun.2005 prin neprezentarea partilor. Am primit prin posta o hartie de la tribunal prin care mi se comunica suspendarea actiunii si trimiterea dosarului la arhiva, cu drept de recurs in baza art.244 indice 1 din Codul de Procedura Civila. Ce trebuie sa intreprind eu acum pentru a ma putea considera divortata?
Cel mai recent răspuns: Anamaria Bors , Avocat 19:50, 9 Iulie 2005
depune cerere de redeschidere a procesului prin repunerea pe rol a cauzei. prezinta-te. Esti divortata cand hotararea ramane irevocabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand ma pot considera divortata? Va rog sa-mi spuneti cand ma pot considera divortata? Divortul s-a pronuntat pe 24 ian.2005 iar apelul facut de sot la tribunal s-a incheiat pe 13 iun.2005 ... (vezi toată discuția)
Cand ma pot considera divortata? Va rog sa-mi spuneti cand ma pot considera divortata? Divortul s-a pronuntat pe 24 ian.2005 iar apelul facut de sot la tribunal s-a incheiat pe 13 iun.2005 ... (vezi toată discuția)
Suspendare proces conform art. 244, pct. 1 cod procedura civila Mihai Pop Mihai Pop Buna seara, Procesul a fost suspendat in baza art 244 p.1 in 25 ianuarie. Incheierea prin care s-a dispus suspendarea se comunica partilor aflate in proces? ... (vezi toată discuția)