Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cand ma pot considera divortata?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cand ma pot considera divortata?

Va rog sa-mi spuneti cand ma pot considera divortata? Divortul s-a pronuntat pe 24 ian.2005 iar apelul facut de sot la tribunal s-a incheiat pe 13 iun.2005 prin neprezentarea partilor. Am primit prin posta o hartie de la tribunal prin care mi se comunica suspendarea actiunii si trimiterea dosarului la arhiva, cu drept de recurs in baza art.244 indice 1 din Codul de Procedura Civila. Ce trebuie sa intreprind eu acum pentru a ma putea considera divortata?
Poti depune o cerere de repunere pe rol a cauzei, iar in caz de respingere, incheierea pate fi atacata cu recurs. In mod normal asemenea probleme se rezolva fara complicatii deosebite.
Pentru mai multe deetalii:
tracinicolae@yahoo.com
tel:0723.784.358