avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cand ma pot considera divortata?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cand ma pot considera divortata?

Va rog sa-mi spuneti cand ma pot considera divortata? Divortul s-a pronuntat pe 24 ian.2005 iar apelul facut de sot la tribunal s-a incheiat pe 13 iun.2005 prin neprezentarea partilor. Am primit prin posta o hartie de la tribunal prin care mi se comunica suspendarea actiunii si trimiterea dosarului la arhiva, cu drept de recurs in baza art.244 indice 1 din Codul de Procedura Civila. Ce trebuie sa intreprind eu acum pentru a ma putea considera divortata?
Cel mai recent răspuns: Nik , utilizator 20:39, 9 Iulie 2005
Poti depune o cerere de repunere pe rol a cauzei, iar in caz de respingere, incheierea pate fi atacata cu recurs. In mod normal asemenea probleme se rezolva fara complicatii deosebite.
Pentru mai multe deetalii:
tracinicolae@yahoo.com
tel:0723.784.358

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand ma pot considera divortata? Va rog sa-mi spuneti cand ma pot considera divortata? Divortul s-a pronuntat pe 24 ian.2005 iar apelul facut de sot la tribunal s-a incheiat pe 13 iun.2005 ... (vezi toată discuția)
Cand ma pot considera divortata? Va rog sa-mi spuneti cand ma pot considera divortata? Divortul s-a pronuntat pe 24 ian.2005 iar apelul facut de sot la tribunal s-a incheiat pe 13 iun.2005 ... (vezi toată discuția)
Incheiere de suspendare a judecării cauzei maria1956 maria1956 In anul 2009 am formulat contestatie impotriva Comisiei ptr. aplicarea lg.9/98 a Prefecturii Bucuresti.la Tribunalul Calarasi. In anul 2011 pronuntarea este ... (vezi toată discuția)