Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Eliberare adeverinta Scoala Profesionala de ucenici cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Eliberare adeverinta Scoala Profesionala de ucenici cu contract

Buna ziua.Fratele meu a absolvit Sc. Prof. de ucenici cu contract pe o perioada de trei ani.Cui trebuie sa se adreseze pentru eliberarea unei adeverinte din care sa rezulte salariul si sporurile obtinute in acea perioada,daca exista un model tip de cerere sau o alta modalitate pentru a obtine aceasta adeverinta.Rog un raspuns.Multumesc anticipat.
De la fostul angajator se va elibera acea adeverinta. Despre ce perioada este vorba?
Imi cer scuze pentru intarziere cu precizari,am avut probleme cu logarea pe sit.Dorind sa schimb parola.Perioada de scolarizare a fost de la sept.1970-iun.1973,anul doi cu program de lucru de 6 ore iar anul trei cu program de lucru de 8 ore,primind un salar lunar.Aceasta perioada nu este operata in cartea de munca.Multumesc.
Daca mai exista acel angajator, atunci la acesta va trebui sa se adreseze.
Daca nu ,la Directia Judeteana a Arhivelor Nationale in raza caruia isi avea sediul social acel angajator.
Da,angajatorul mai exista.Multumesc pentru raspunsuri.Cu stima.