Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit in Romania pentru salariu dintr-o alta tara UE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit in Romania pentru salariu dintr-o alta tara UE

Buna ziua,
Va rog daca aveti amabilitatea sa-mi raspundeti:
din luna februarie 2014 lucrez in Germania cu contract de munca -jumatate de norma (24 ore pe saptamana).
trebuie sa-mi declar venitul in Romania pentru a fi impozitat si de statul roman?
Cum trebuie sa procedez?
Va multumesc!
Daniela
Germania are acord de evitarea dublei impuneri cu Romania.
Daca sunteti rezident fiscal in Germania si ati fost impozitat acolo, nu datorati impozit si in Romania.
VEZI SI:
[ link extern ]
[ link extern ] /
legalmgm, utilizator
va multumesc mult!