Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj partial
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj partial

Buna ziua! Am divortat de sotul meu in urma cu un an, la momentul parasirii de catre mine impreuna cu fiica noastra a locuintei nu am luat nimic din bunurile comune. Acum am reusit sa ne intelegem sa impatim la notar doar bunurile imobile.Pentru ca ulterior sa mai putem imparti si bunurile mobile trebuie specificat in acest act notarial ca nu este partaj total sau nu. Nu vreau sa am o surpriza. Va multumesc!
Nu trebuie sa specificati nimic, decat ca nu mai sunt pretentii asupra bunului impartit.
Restul, le puteti imparti oricand, de preferat mai repede ca ele se degradeaza in timp.