avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bon fiscal - document justificativ
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bon fiscal - document justificativ

Daca cumpar de la supermarket saci menajeri si imi da bon il pot scadea in contabilitate sau imi trebuie factura pe persoana juridica?
Buna ziua,

Se poate inregistra cheltuiala si pe baza bonului fiscal, dar acesta trebuie sa fie atasat unui decont.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare cheltuieli xerox, transport asociatie de proprietari Lidiaeurope Lidiaeurope Buna seara. Spuneti-mi va rog daca presedintele asociatiei de proprietari a cumparat consumabile necesare asociatiei din banii proprii,cum ii poate ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal pierdut, cum inregistrez plata in contabilitate? Cris1971 Cris1971 Buna seara, am achizitionat un bun la care am factura (am downloadat-o de pe site-ul firmei) dar am pierdut bunul fiscal cu care am platit. Cum inregistrez ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal nestampilat Cristina Vasile Cristina Vasile Buna seara! Daca am bonuri fiscale, altele decat cele de combustibil, cu produse protocol, papetarie, etc, si [b]nu sunt stampilate[/b], cu valoare de pana ... (vezi toată discuția)