Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Conditii cumparare de la mici producatori
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Conditii cumparare de la mici producatori

Buna ziua,

In ce conditii pot cumpara ca SRL de la micii producatori (obiecte de artizanat, bijuterii, etc.) cu scopul de a le revinde?
pai cred ca ar fi cel mai simplu daca micii producatori ar elibera o factura, cred ca ei daca produc sunt inregistrati ca PFA sau o alta forma de organizare, ar fi varianta cea mai simpla.
Cauta si varianta cu Caiet de Achizitii.