avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Conditii cumparare de la mici producatori
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Conditii cumparare de la mici producatori

Buna ziua,

In ce conditii pot cumpara ca SRL de la micii producatori (obiecte de artizanat, bijuterii, etc.) cu scopul de a le revinde?
Cel mai recent răspuns: IONICA VADUVA , utilizator 13:00, 17 Iunie 2014
pai cred ca ar fi cel mai simplu daca micii producatori ar elibera o factura, cred ca ei daca produc sunt inregistrati ca PFA sau o alta forma de organizare, ar fi varianta cea mai simpla.
Cauta si varianta cu Caiet de Achizitii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comert cu producatorii neinregistrati higgstheboson higgstheboson Buna ziua, Pot face achizitii de la producatori care nu sunt inregistrati? Producatorii la care ma refer sunt artizani si majoritatea lucreaza si isi vand ... (vezi toată discuția)
Srl vs pfa alina240 alina240 Detin in SRL si activitatea principala pe care o desfasor acuma este de inchirieri. M-am gandit sa devin PFA insa am unele nelamuriri, printre care: -Pe SRL ... (vezi toată discuția)
Statut SorinMM SorinMM Buna ziua. Care este forma juridica cea mai avantajoasa sub care pot activa ca artist? Sustin concerte la diverse evenimente si trebuie sa emit factura. ... (vezi toată discuția)