Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Blocare abuziva de activitate
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Blocare abuziva de activitate

Un srl ce desfasura o activitate de prestari servicii in baza unui contract, respectiv saparea unor santuri pt ingroparea de cabluri electrice subterane, i-a fost oprita activitatea de catre un localnic care nu este de acord cu aceasta actiune.
Srl-ul are toate autorizatiile si avizarile necesare, actiunea se desfasoara pe zona de siguranta (trotuar) a unui drum public. Pt a nu se mai putea desfasura activitatea cel in cauza, ce are proprietatea in vecinatatea drumului in cauza si-a parcat autoturismul pe locul unde urma sa se faca sapaturi.
Ce trebuie sa faca pt a putea reincepe lucrarile.
Multumim!
Cf avizelor, chemati o firma de ridicari masini sa o ridice si sa plateasca respectivul...