avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 879 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicarea Hotararilor Judecatoresti
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicarea Hotararilor Judecatoresti

BUna ziua. Asi dori sa intreb de ce nu se comunica hotarirea Tribunalului stadiul fiid recurs, solutia casare cu trimitere rejudecare la Judecatorie?
Care este baza legala?
La primul termen la ce sa ma astept daca nu am vazut sentinta de casare?
Cel mai recent răspuns: vladfesan , utilizator 15:31, 19 Iunie 2014
Fiind pe procedura veche, decizia din recurs nu se comunica pentru ca nu se poate ataca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie tribunal necomunicata DenisRif DenisRif Am castigat o contestatie la executare iar aceasta a fost atacata cu recurs (pe vechile prevederi ala CPC) la Tribunal. Tribunalul a dat Decizie de casare cu ... (vezi toată discuția)
Judecata in recurs ro280988 ro280988 Buna ziua. Se da urmatoarea ipoteza: cerere de chemare in judecata introdusa la Judecatorie, apelul exercitat la Tribunal, recursul exercitat la Curtea de ... (vezi toată discuția)
Numar dosar VOVA6 VOVA6 Buna seara . Am o nelemurire . Am avut un proces civil cu numarul 4626/204/2012 . s-a judecat si gata . acum a aparut pe site acelasi numar cu aceleasi ... (vezi toată discuția)