Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicarea Hotararilor Judecatoresti
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicarea Hotararilor Judecatoresti

BUna ziua. Asi dori sa intreb de ce nu se comunica hotarirea Tribunalului stadiul fiid recurs, solutia casare cu trimitere rejudecare la Judecatorie?
Care este baza legala?
La primul termen la ce sa ma astept daca nu am vazut sentinta de casare?
Fiind pe procedura veche, decizia din recurs nu se comunica pentru ca nu se poate ataca.