Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita banci
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita banci

In urma unei tepe pe care mi-a dat-o un prieten m-am trezit ca am un credit neplatit de 2 ani. Eu ma-am mutat de ceva timp asa ca m-am trezit ca am o hotarare de executare silita pentru un credit pe care l-am platit o parte si acum ma urmareste un executor judecatoresc pentru TOT creditul nu doar pentru cel restant. Pot face ceva in privinta asta? caci mi-au blocat toate conturile si eu as vrea sa inchid problema dar sa platesc ce imi ramasese din credit nu tot creditul, indiferent de ratele achitate.....
Trebuie sa platiti tot daca asa e contractul.
Puteti recupera banii de la prieten ulterior.
Ar fi bine sa mergeti cu actele la avocat pentru anse deslusi raporturile juridice intrucat trebuie analizate contractele.