Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

daca esti in pensie de invaliditate gradul 3 si lucrezi 4 ore la cite zile de concediu de odihna ai dreptul.Ai acelasi zile de concediu ca si ceilalti colegi sau ai numai jumatate din ce au ceilalti colegi .Va multumesc PS.Cit poate fii plafonul pensie de invaliditate si salariu pe 4 ore
steaua59, utilizator
1. Veti beneficia de acelasi numar de zile de concediu de odihna ca un salariat cu program normal de lucru, de 8 ore pe zi.

2. - Cuantumul pensiei este cel stabilit prin decizia de pensionare.
- Venitul din salariu pe cele 4 ore pe zi poate fi oricat de mare, legea nu prevede un maxim in acest sens.
- Singura conditie este sa nu fiti pontat mai mult de 4 ore pe zi.