avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1331 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nelamurire donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nelamurire donatie

un act de donatie poate fi atacat?tata i a donat sora mii apartamentul la casatorie si intre timp a decedat,eu as vrea sa atac actul,ce sanse am sa castig?
Cel mai recent răspuns: Romeo Valentin , Expert judiciar 22:14, 22 Iunie 2014
daca ati primit ceva mostenire nu aveti castig, daca nu ati primit mostenire puteti cere REDUCEREREA DONATIEI

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenirea de la parinti Ony.Ony Ony.Ony Buna ziua, Am o intrebare mama mea a primit prin donatie cu clauza uzurfruct in favoarea bunici mele un apartament , tata a murit acum 10 ani iar acuma a ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt casatorit si nu am copii,detin un apartament ... Khaine Khaine Buna ziua, sunt casatorit si nu am copii,detin un apartament primit prin donatie(mama are uzufruct viager) dar nu se foloseste de el,am si o sora care este la ... (vezi toată discuția)
Salutare! suntem 2 frati si parintii au decedat,mama de 1,5 ani ... Alexandru Rares Alexandru Rares Salutare! Suntem 2 frati si parintii au decedat,mama de 1,5 ani si tata de 4 luni. Sora mea sustine ca a primit mostenire /donatie apartamentul de la ... (vezi toată discuția)