Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Capat de cerere irevocabil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Capat de cerere irevocabil

Rog frumos o indrumare,am investit instanta de fond contencios cu doua capete de cerere,instanta a dat o singura sentinta ce poarta un nr., motivand cam asa ``Respinge actiunea formulata de reclamanataX in contradictoriu cu Y.Cu drept de recurs in 15 zile.
Irevocabila in cea ce priveste capatul 2 de cerere.
Eu acum imi voi exercita dreptul la recurs si doresc un sfat referitor la capatul doi de cerere,mentionez ca as dori sa fac revizuire ori sa ma adresez C.E.D.O. este posibil?mai exact ar trebui sa mentionez o hotarare care va trebui sa se judece recursul.
~ Conținut șters la cerere ~
Deci capatul asta de cerere nu mai poate fi atacat in Romania, chiar daca judecatorul a dat o solutie irevocabila in judecata de fond gresita ,agumentand cu o alta lege care am deduso noi prin logica si din mica explicatie cu care a motivat instanta , interesant ,ca nestiutor vorbesc.Atunci mergem la C.E.D.O.Multumesc.
geo-vem, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Da normal ,adica intreb se aplica la ceva ce sa judecat pe vechiul cod si caile extraordinare?
~ Conținut șters la cerere ~