Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... condamnare la inchisoare cu suspendare la apel
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

condamnare la inchisoare cu suspendare la apel

ce mai pot face, am fost condamnata la inchisoare cu suspendare, la apel, desi inainte la recurs ,am castgat procesul sentinta fiind de prescriere, pentru ca sa zisa " fapta" de delapidare ar fi fost comisa in anul 2002 si care timp de 12 ani nu a putut fi dovedita, pentru ca nu sa infaptuit.
sunt disperata , nu mai stiu ce sa fac , avocatii pe carei-am contactat mi-au spus ca nu mai pot face nimic. ajutor!!!!!!
Ar fi posibil recursul in casatie zic eu.
Dar avocatii trebuie platiti pentru redactarea recursului...
Recursul in casatie nu este posibil pentru motivul prezentat, contestatia in anulare vizeaza cazul cand inculpatul a fost condamnat, desi existau probe cu privire la o cauza de incetare a procesului penal.
MULTUMESC.