avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit anual persoana fizica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit anual persoana fizica

Buna ziua,
am primit ieri 26.06.2014 formularul 250 de plata a impozitului pt persoana fizica , pe anul 2011 si 2012, de asemenea formularul 260 pt anul 2014 si nimic despre anul 2013. Intrebarea mea este: in cat timp este legal sa-mi trimita informarea de plata? Personal nu castig mereu acele venituri iar acum ma vad in situatia de a nu avea de unde sa platesc? Pot sa fac o cerere de esalanore a platilor? Pt anul 2013 cand credeti ca voi primi informarea de plata?
Va mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ANDRU55 , utilizator 17:41, 27 Iunie 2014
Trebuie sa mergeti la inspectorul care se ocupa de dvs.,la ad-tia financiara de care apartineti si sa va expuneti problemele.Daca aveti venituri variabile trebuie sa depuneti declaratii de estimare a venitului an de an.Va lamuriti mai clar acolo.Oricum, daca ati primit Decizia de impunere pentru 2014 va trebui sa platiti si sa regularizati la anul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cass pentru pfa hmcs2004 hmcs2004 Am un PFA pentru activitati economice Am depus pentru anul 2013, Declaratia 200 si pentru acest an, Declaratia 220 Fiscul a trimis decizie de impunere doar ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil pfa mariana_29 mariana_29 Buna ziua! \"Baza de calcul a indemnizaţiei pentru creşterea copilului se determină ca suma totală a veniturilor realizate în ultimele 12 luni ... (vezi toată discuția)
Completare declaratie 220 mary_catalina mary_catalina Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o nelamurire: o prietena are intrep individuala si a primit de la finante formularul 260 pentru anul 2013. Pana pe 25 ... (vezi toată discuția)