Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Contract de prestari servicii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Contract de prestari servicii

o societate comerciala care presteaza lucrari de constructie trebuie obligatoriu sa incheie contract de prestarii servicii cu beneficiarul ?
Bună ziua.
Atât sub aspect obligațional cât și sub aspect fiscal, prestarea serviciilor va avea la baza un act juridic,contract, înțelegerea părților, cu atât mai mult cu cât raportul juridic dintre societate și beneficiar are drept obiect realizarea sub orice formă a unei construcții.