Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Conflict interese
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Conflict interese

un padurar de la un ocol silvic poate fi presedinte de asociatie urbariala daca asociatia detine padure la acel ocol?
Legea nu stiu sa interzica asa ceva, dar ar trebui evitat, ca mi se pare ca exista un risc semnificativ de conflict de interese, chiar daca e un simplu padurar fara functie de conducere in acel ocol.