Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... factura neplatita
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

factura neplatita

Buna seara
O prietena din are un magazin cu produse carne
o firma cu cu care nu are contrac i-a trimis niste produse care dupa cateva zile s-au inputit i-a tot sunat sa vina sa o ridice sa o ia retur dar nu au venit si a bagato in camera frigorifica
problema este : prietena a semnat facura la primire mafa dupa 2 zile s-a inputit ei nu au venit nici dupa bani nici dupa marfa si sunt 2 saptamani
In cazul acesta ce se intampla?
o poate obliga sa plateasca facura?
singurul angajament dintre ei este doar verbal
Cum e angajament verbal daca s-a semnat factura ?
Ar fi bine sa scapati de marfa.....
~ Conținut șters la cerere ~