Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament

Cam cit costa intocmirea unei testament la notar?Trebuie platit si taxe si onorariu sau numai onorariu?Onorariul depinde de valoarea succesiunii?Va multumesc.
interesati-va la un notar, vedeti ca onorariile si la ei, difera mult
Daca in testament sunt bunuri evaluabile in bani, Notarul poate aplica taxe in functie de valoarea bunurilor
Numai onorariu, 200-300 lei plus tva.
Taxe la valoarea bunurilor se platesc la dezbaterea mostenirii.
gi-jane2, moderator