avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Plecare din UK in Romania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Plecare din UK in Romania

Am 17 ani si am bilet catre Romania din UK la Wizz air. Si o sa plec singura. Poate sa nu ma lase sa plec din UK doar pentru ca nu sunt cu parinti? Stiu de legea din Romania, dar se aplica doar pentru cei care vor sa plece din Romania nu? Poate sa imi explice cineva, va rog. (Am pasaport romanesc.)

Stii vorba aia " din tara afara nu te da " ? E, e valabil si in cazul tau .

o prietena de a mea a plecat astazi in Romania cu mama ei. Si nu i-a cerut nimic de la notar.

firesc, era cu mama-sa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Călătorie cu avionul minor de 16 ani Maria_Pasarica Maria_Pasarica Salutare, am nevoie de ajutorul vostru în legătură cu câteva întrebări legate de viitoarea mea călătorie avionul. Am vârsta de 16 ani și doresc să ... (vezi toată discuția)
Calatorie wizz: uk-romania florin97 florin97 Am 17 ani si bilet de la wizz din Londra catre Timisoara. O sa am vreo problema cand ajung in tara sau cand plec de aici? (vezi toată discuția)
Ce pot sa fac sa-mi iau banii înapoi? simona dumitrana simona dumitrana Buna ziua,am achiziționat un bilet de avion pentru un minor de 17ani de la wizzair ...am crezut ca este posibil ca acesta sa călătorească neînsoțit ... (vezi toată discuția)