Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire-complicat!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire-complicat!

Noi suntem 3 surori,mama a murit cand noi eram mici iar acum 2 saptamani tatal nostru a murit si el! E posibil din cate stim noi ca el a trecut apartamentul pe sora noastra care a stat cu el tot timpul! Noi celalalte doua surori am mai avea dreptul la partea noastra daca deja apartamentul ii pe numele ei? Multumesc si astept un raspuns!
Incercati sa mergeti la notar sau la Camera Notarilof ca sa va informati.
Puteti merge la notar ca sa solicitati dezbaterea mostenirii.
Sa aveti actul de deces.