Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna aceasta solutie a instantei?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna aceasta solutie a instantei?

ce reprezinta:
Solutia pe scurt: Respinge ca neîntemeiată cererea de ajutor public judiciar formulată de petentul BDL privind scutirea de la plata taxei judiciare de timbru în dosarul 18596/215/2014. Cu drept de a formula cerere de reexaminare în termen de 5 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 04.07.2014.
Document: Încheiere de şedinţă (secretă) 04.07.2014
Inseamna ca trebuie platita taxa de timbru.
si nu am nici o modalitate de a invoca contrariul?