Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... automobil
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

automobil

daca nu sunt proprietar de autoturism si nu vreau sa trec in alta tara pot sa conduc autoturismul care este inmatriculat si cu acte in regula?
In tara,dispozitia in vigoare prevede ca utilizatorul autovehiculului sa detina procura din partea proprietarului de drept al bunului mobil
Ce dispozitie prevede asta? Adica sa iau procura sa conduc masina sot/frate/mama etc?

In situatia in care intentionati sa utiizati pentru o perioada mai lunga de timp un bun mobil - care nu este proprietatea dv,pentru a evita situatii neplacute in trafic,este de preferat sa detineti procura din partea proprietarului autovehiculului