Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie minori

Buna ziua,
Povestea mea.
Am divortat in urma cu 4 ani, sunt tata a doi minori, minori care au fost incredintati mamei in sentinta de divort. Acum sunt stabilit in Canada, sunt permanent rezident si doresc sa aduc copiii in vacanta aici in Canada. Relatia mea cu mama copiiilor e foarte alterata deci cu sigiranta mama lor nu-mi va da acordul sa aduc copiii aici in vacanta.
In sentinta de divort s-a stabilit ca am dreptul de vizita o luna in vacanta de vara.
Care sunt demersurile ce ar trebuii sa le fac sa pot sa aduc copiii la mine o luna in vacanta de vara.
Multumesc anticipat.
Sa cereti in instanta suplinirea acordului mamei.