Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Proba video la proces-verbal politia rutiera
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Proba video la proces-verbal politia rutiera

buna ziua.proba video a politiei rutiere poate tine loc de martor asistent la refuzul semnari procesului verbal .la martor asistent este trecut"a fost filmat pe caseta......
Buna ziua,
Proba video este proba fundamentala. Cea cu martor este discutabila pentru ca acel martor ar trebui sa fie prezent la locul si in momentul producerii incidentului.
Daca se prezinta proba video incercati sa vedeti daca acest lucru nu va avantajaza .
Consultati un avocat.
Proba video este proba distincta de cea a procesului verbal.

Solicitati vizionarea probei video si eventual completati si dvs probatoriul cu martor, daca exista o astfel de persoana.

Refuzul semnarii PV se consemneaza si tb semnat de un martor asistent.