Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere UNBR
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere UNBR

Buna ziua, ma-ar interesa si pe mine sa stiu referitor la stagiu de pregatire daca esti admis ca si avocat stagiar. Te poti inscrie in Baroul din judetul in care domiciliezi si daca esti declarat admis sa poti efectua stagiatura cu un avocat care este inscris in Baroul altui judet?
Din cate retin, cunosc ceva cazuri personale, nu este obligatoriu sa faci stagiul la un avocat inscris in acelasi barou.